Nadchodzące wydarzenie
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund
Nadchodzące wydarzenie
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Wawele

Grupa powstała w 1972 roku z inicjatywy Jana Wojdaka. Mistrz melodyki stanął na czele zespołu WAWELE, dokonując pierwszych profesjonalnych nagrań dla warszawskiego Studia „Rytm” Witolda Pogranicznego. W tej historycznej sesji zarejestrowano trzy piosenki : „Mleczarz”, „Kup mi księżyc” i „Ballada o trzech kotach”.

W 2002 roku Zespół wydał nową autorską płytę z udziałem gwiazd polskiej piosenki (Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Krystyna Giżowska, Mirosław Breguła, Jacek Dewódzki, Sławek Wierzcholski).

W 2005 roku Zespół wydał kolejną płytę pt: „Żółte plaże”, na której znalazły się 3 nowości „Gienio z Krynicy”, „Białe jachty”, „Każdy jest mądry” oraz 8 największych przebojów nagranych na nowo w towarzystwie kwartetu smyczkowego Ma Non Troppo.

W 2008 roku Zespół Wawele obchodził Jubileusz 35-lecia. Firma A.A. MTJ z Warszawy z tej okazji wydała box pt.: „Zostań z nami melodio” a w nim 5 CD, na których znalazło się 100 wybranych piosenek z całego okresu działalności + DVD (12 teledysków) oraz książeczka z opisem i historią zespołu.

11 marca 2011 r ukazała się nowa płyta zespołu pt.: „Ballady z walizki”. Wydawcą płyty jest A.A. MTJ z Warszawy.